(5) מי אמר תרגום ולא קיבל? הכירו את דייב המתרגם

מי אמר תרגום ולא קיבל? הכירו את דייב המתרגם

 

בזכות מקצועיותו וזמינותו, מהר מאוד הפך דייב למתרגם המוביל של Add-Vantage.  הוא עבד עם לקוחות גדולים וקטנים, כולל אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בארץ. רצינו להכיר את דייב יותר לעומק:

 אני מבחין במבטא אנגלוסקסי חזק. מתי ולמה הגעת לישראל?

 אני מניח שאתה יכול להוציא אדם מהמדינה, אך תתקשה להוציא את המדינה מאדם. 

האמת שכשגדלתי בארה”ב, ממש לא חלפו לי מחשבות על ישראל וממש לא היו לי תוכניות לגור פה. אבל, כפי שאנחנו יודעים, לחיים יש דרכים יצירתיות לשנות את דעתך ואת תוכניותך.

 את האקסית שלי פגשתי בארה”ב כששנינו היינו בגיל של התיכון. היא הייתה תל אביבית שבאה לטייל ולחוות את ארה”ב עם ידידה.  To make a long story short, התחתנו בארה”ב ואני עשיתי עליה בשנת 1978.

 ואיך נכנסת לעסקי התרגום והעריכה?

 האמת שבמקרה, כמו הרבה אנשים.

אני דווקא חלמתי להיות עיתונאי ידוע, אפילו מפורסם כמו פיטר ארנט או ג’רלדו ריויארה.  כשעליתי לארץ, קיבלתי עבודה במחלקה למסחר חוץ של בנק דיסקונט – הם חיפשו דוברי אנגלית, ואני נפלתי להם בול בזמן.

 לאחר שעזבתי את הבנק, סיפרה לי ידידה על משרת תירגום בתל אביב, והחלטתי לנסות להתקבל.

לאחר סדרת ראיונות אינטנסיבים ומבחנים, התקבלי לעבודה כמתרגם באנגלית ועורך לשוני. העבודה הייתה מאוד מעניינת כי התרגום והעריכה נגעו במגוון תחומים: רפואי, משפטי, מסחרי, אקדמי, ועוד. בהתחלה לא היה קל כי בכדי להתעסק במגוון תחומים אתה חייב ללמוד אותם לעומק ולהכיר את המונחים, אבל אני אוהב ללמוד והשקעתי זמן רב בהתמקצעות בתחומים שונים, והיום אני מסוגל לתרגם ולערוך ברמה גבוהה ואיכותית במגוון התחומים הנ”ל ואפילו בתחומים אחרים כגון, תעודות לידה ופטירה,תרגום קורות חיים, תעודות וגליונות אקדמאים, חוזים והסכמים, חומרים פרסומיים או שיווקיים, ועוד.

 על איזה פרוייקט אתה עובד עכשיו?

בחודשים האחרונים אני עובד על תרגום לאנגלית של דוחות רפואיים לאחד מבתי החולים הגדולים בארץ. זה מעניין ומאתגר – אני נהנה מאוד.

 אנשים נוטים לחשוב שתרגום ועריכה זה משעמם. אבל ממש לא. מגוון התחומים והמסמכים לתרגום כך כך רחב ואתה תמיד חייב להתעמק וללמוד קצת את החומר לכל פרוייקט, כך שאין סיכוי להשתעמם.

 איך היית מתאר את עצמך?

 אני מאוד ידידותי, בעל חוש הומור, ואוהב לעבוד עם אנשים.

אני מאוד מסודר ודייקן עם הפרטים הקטנים.

אני גם סבא גאה – זה הכי חשוב, לא?

 תודה, דייב.