(48) הסיפור של לירון – חלק שני

הסיפור של לירון – חלק שני

לצאת מהתקיעות – להתקדם באנגלית

לירון חזר מיום עבודה בחברת הסטארט-אפ בה הוא עובד. החברה בשנה האחרונה הלכה וצמחה ולירון הרגיש שהוא חלק בלתי נפרד מהתהליך הזה. הוא גילה שאפתנות וחריצות בעבודתו מתוך תקווה להתפתח בחברה ולזכות בהערכת מנהליו. היה זה סיום של יום עבודה מוצלח אבל ארוך במיוחד שבסיומו ההרגל הקבוע של עמידה בפקקים ברכב החברה בדרך הביתה.  לירון  זמזם במכונית שיר רוק של הרולינג סטונס שהתנגן בגלגל”צ . הוא ידע כמעט את כל מילות השיר בעל פה מאז שהיה נער. לירון חשב לעצמו כי מבין כמעט את כל מילות השיר אפילו שהן באנגלית.

אז  למה לעזאזל, שאל לירון את עצמו, כשהוא מנסה לחבר מילה ומילה לכדי משפט הוא תמיד נתקע? בדיוק כמו בפקקים הארוכים באיילון…

צלצול הבלקברי קטע את מחשבותיו. הייתה זאת בת זוגתו של לירון –  רותם . רותם הייתה בדיוק בדרכה לשדה התעופה לאסוף את אחיו הגדול של לירון ואשתו שהגיעו לביקור מולדת בישראל מניו יורק עם שתי בנותיהם הקטנות. אחיו הגדול של לירון, רועי, התבסס בניו יורק מזה כמה שנים ועבד בבנק מצליח. רועי, כמו אחיו לירון, היה חרוץ ושאפתן והקדיש עצמו לעבודה ואף זכה לקידום כמעט כל שנה שנתיים. בניגוד ללירון, הוא לא נתן למחסום השפה לעצור אותו.

בערב כולם סובבים לשולחן בארוחת ערב חגיגית . רועי ולירון מייד מנסים להשלים פערים. רועי, למרות שהיה האח הקטן במשפחה, היה תמיד צעד אחד לפני לירון. רועי תמיד ידע בדיוק מה הוא  רוצה ולא נח עד שהשיג את מבוקשו.

“אז איך בעבודה? עוד לא קידמו אותך?” שאל רועי. לירון בלע את רוקו תוך כדי לעיסה. אחיו דרך על כמה  פצעים רגישים. כן, יש משרה שהוא רצה בכל מאודו להגיש את מועמדותו אליה. היה במשרה הזאת כל מה שביקש ורק חיסרון אחד- האנגלית – עקב האכילס בחייו של לירון. המשרה הזאת תחייב אותו לשהות בחו”ל כל מספר שבועות. לא קשה היה להבין – שליטה באנגלית היא דרישה בסיסית לקבלת המשרה הנחשקת. לירון כיווץ את מצחו רק מהמחשבה על כך וניסה להסיט את נושא השיחה בעודו ממשיך לאכול.

Hey uncle  פונה ללירון לפתע האחיינית הקטנה שלו וממטירה עליו גשם של שאלות ומשפטים במבטא אמריקני מצוחצח. לירון  מגמגם משהו תוך כדי לגימה מכוס הבירה שלצדו. הוא מנסה לענות לה אך המילים נתקעות לו. לירון מרגיש את המבט המגחך של רועי ננעץ בו. הוא מתנצל, ממלמל משהו על כך שהוא עייף נורא ונמלט למיטה.

בלילה מציפות אותו מחשבות. למה אני לא יכול לעשת את זה? בעבודה הוא הרי מומחה בפיתרון בעיות אז מדוע הוא לא מצליח להתגבר על המכשול הזה??

למחרת בהפסקת הצהרים קופץ לירון לקניון שליד העבודה ונכנס לחנות ספרים. הוא אוסף בסטימצקי ערכה של דיסקים לתרגול אנגלית. ברכב הוא מקשיב לדיסק המתנגן ברקע, חוזר על המילים כפי שמדריכה הקריינית… לירון דופק מבט עצבני ברדיו דיסק המזמזם את המילים באנגלית שחוזרות על עצמן ברובוטיות.  מכה אותו ההבנה שזה לא הפיתרון- זה לא מה שיעזור לו. 

הוא תקוע בפקק, תקוע בחיים. צריך לעשות צעד יותר דרסטי. היעד הוא לשלוט באנגלית – הוא חייב להבין כיצד לכבוש אותו.

המשך יבוא…