(4) אין לי עיניים בגב – הכירו את פרנסס, המורה לאנגלית עסקית

אין לי עיניים בגב – הכירו את פרנסס, המורה לאנגלית עסקית

פרנסס היא אחת המורות המבוקשות של Add-Vantage ללימוד אנגלית עסקית. כרגע היא במחציתו של פרוייקט עם אחת מחברות המשקאות הגדולות בארץ. החלטנו להכיר אותה יותר מקרוב:

 את המבטא הבריטי אי אפשר לפספס.  מה הביא אותך לארץ?

 כילדה היינו באים לביקור משפחתי בארץ כל שנתיים, ובגיל 18 באתי לשהות קצרה ועבדתי בקיבוץ. תמיד אהבתי את ישראל, וכל פעם שעזבתי ידעתי שאחזור.  בגיל 24, הגעתי שוב, הפעם לחתונה של בן-דוד, והחלטתי להשאר. שיניתי את הסטטוס שלי לעולה חדשה, למדתי עברית, ועבדתי כמזכירה משפטית בתל אביב מכיוון שהיה לי ניסיון דומה באנגליה.

 איך הגעת להוראת אנגלית?

 תמיד רציתי ללמוד חינוך והרבה ישראלים בקשו ממני לעזור להם עם האנגלית.  כמובן שהשפה הינה שפת האם שלי, אך הרגשתי שזה לא מספיק.  תוך כדי עבודה כמזכירה משפטית, התחלתי ללמוד הוראת אנגלית באוניברסיטת תל אביב ובסמינר הקיבוצים

 מה היה האתגר הכי קשה שעברת?

 במשך לימודיי התחתנתי וילדתי 2 בנים, אחד עם בעיות קשב וריכוז.

השילוב של לימודים, עבודה, אמהות וטיפול בילד לא היה פיקניק – זאת הייתה תקופה מאוד מאתגרת. 

וכל הזמן הזה עבדת כמזכירה משפטית?

 לא. מהר מאוד עברתי ללימוד האנגלית, והועסקתי על ידי מגוון רחב של לקוחות – אירגונים ומוסדות ציבוריים, חברות פרטיות, חברות הייטק, אנשים פרטיים וילדים, גם בקבוצות וגם במתכונת של אחד-על-אחד.  בשלב מסויים החלטתי לפתוח בי”ס לאנגלית משלי ולהתמחות בלימוד של מבוגרים.  בתקופה מסויימת העסקתי שבעה מורים.

 בגלל משבר משפחתי, נאלצתי לסגור את בית הספר, אך לא וויתרתי על הוראת האנגלית.

 איך את מתארת את עצמך כבן אדם?

 אני בן אדם מאוד חברותי שאוהב את האינטרקציה עם אנשים.

אני עובדת קשה ומאמינה במוסר עבודה.

 את נהנית ללמד אנגלית?

מאוד.  למרות שאני עוסקת בזה למעלה מ-26 שנה, אני עדיין מוצאת שהתחום מאוד מגוון.

עבדתי בהרבה בתי ספר פרטים והכנתי תלמידים לבגרויות, עבדתי באוניברסיטה הפתוחה והמכללה למנהל עם מגוון לקוחותיהם, עבדתי עם חברות הייטק, לו-טק, עובדים זוטרים, מנהלים בכירים, קבוצות, יחידים, אנגלית מדוברת, כתיבה, קריאה, אנגלית טכנית, אנגלית עסקית.

 הבדלי התרבויות שקיימים בארץ מאוד מרתקים אותי, ועל ידי הוראת האנגלית העסקית אני מרגישה שאני בונה גשר בין התרבויות השונות אצל תלמידי. בעולם הגלובלי של היום – האנגלית היא משהו שמחבר בין אנשים.

 תודה פרנסס.