(30) 10 אתרי אינטרנט ללימוד אנגלית חינם – חלק שלישי

10 אתרי אינטרנט ללימוד אנגלית חינם – חלק שלישי

 שיפור אוצר המילים באנגלית איננו משימה בלתי אפשרית, ואולי תתפלאו לגלות שניתן להנות בזמן שרוכשים ידיעות וכישורים חדשים בשפה האנגלית. לימוד האנגלית כבר מזמן איננו מוגבל לקריאה בספרי לימוד דוממים בין כתלי בית הספר, אלא הפך לחוויה אינטרקטיבית שכל אחד יכול להשתתף בה אם יש לו חיבור לאינטרנט. מלבד האפשרות להרשם לקורס ללימוד אנגלית באזורכם, ישנם גם פתרונות פשוטים יותר שתוכלו ליישם מהבית מבלי להוציא פרוטה מכיסכם.

 נרצה להציע לכם במאמר זה עשרה אתרים מצויינים לתרגול האנגלית שלכם, אך נקדים ונאמר: על מנת שתראו תוצאות בזמן הקרוב, עליכם להקדיש לכך זמן (כשעה עד שעתיים ביום לפחות) ומידה גבוהה של ריכוז. אם תעשו זאת, החומר שתלמדו יחלחל פנימה ויחקק בזכרונכם, בדיוק כפי שרציתם. בחרנו אתרים שלדעתנו יתאימו לאנשים ברמות שונות, כך שאם תתקשו באחד מהם, עיברו לבא — וודאי תמצאו בו תרגול המתאים לרמה בה אתם נמצאים כעת. יש לציין עם זאת שלימוד אנגלית באינטרנט הינו כלי מצוין לחיזוק השפה ולהעשרה בדרכים מהנות, אבל לרוב אינו יכול להחליף את מקומם של מורה לאנגלית או קורס באנגלית במסגרתו נעשית עבודה והדרכה באופן יותר אינטנסיבי.

 להלן חלק שלישי (ואחרון) של המאמר:

 7. סיפורי אודיו לילדים:  http://storynory.com/2010/09/26/the-tortoise-and-the-geese

כל סטודנט לשפה יגיד לכם שאחת הדרכים היעילות ללימוד שפה היא דווקא קריאת ספרי ילדים. באתר זה תוכלו למצוא סיפורי ילדים יפהפיים, כאשר גם כאן תוכלו לקרוא את הטקסט תוך כדי שמיעה. אתר מקסים ומומלץ לילדים ולמבוגרים כאחד.

 8.שיחות של דוברי אנגלית ותרגילים באתר ello: http://www.elllo.org/english/Games/G049Jobs.htm

 הלינק הזה יקשר אתכם לשיחה בנושא רלוונטי – חיפוש עבודה. גם כאן ניתן להאזין ולקרוא את הטקסט תוך כדי וגם כאן תוכלו לתרגל את מה שלמדתם בעזרת בחנים קצרים ומשחקים למיניהם. אם תלחצו על ה”אינדקס” שמימין תגיעו למאגר שיחות לא קטן, שיספק לכם חומר לימוד מעניין להרבה זמן.

 9. יוטיוב – עולם ומלואו:  www.youtube.com

מה עוד ניתן לומר על יו טיוב? יש בו הכל. תוכלו למצוא בו כמעט את כל הסדרות האהובות עליכם וגם קטעי וידאו שעוסקים בכל נושא שמעניין אתכם. היתרון הגדול לצורך העניין הוא הריבוי העצום של החומרים באנגלית. פשוט ביחרו נושא ותצללו פנימה – במוקדם ובמאוחר תתחילו להבין יותר, אחר כך עוד יותר ולבסוף תרגישו שאתם שוחים בשפה כדג במים.

 10. אתר משלכם וכולו באנגלית: www.livejournal.com כן, זוהי לא בדיחה. אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד היא לכתוב בעצמכם, על נושאים שמעניינים אתכם, או אפילו על עצם לימודי האנגלית שלכם: מה למדתם, אילו טיפים יש לכם ללומדים טריים וכו’. כדאי לכתוב יומן וכך לא יחלוף יום מבלי שתכתבו פסקה או שתיים באנגלית, מה שיוביל אתכם בהכרח גם למילון או לרשימות אוצר המילים בהן נתקלתם במהלך לימודיכם. בהצלחה!

 מירון אברמסון הינו מנכ”ל חברת Add-Vantage.  החברה עוסקת בליווי של אנשים ועסקים באינטראקציות עם חו”ל, ומציעה סדנאות קבוצתיות, ייעוץ אישי, ושירותים משלימים בתחום התקשורת העסקית הגלובלית.