(3) קריינות באנגלית – בואו הכירו את ליאנה הקריינית

קריינות באנגלית – בואו הכירו את ליאנה הקריינית

פגשנו את ליאנה באולפן ההקלטות שלנו בתל אביב, בשעה שביצעה עבודת קריינות באנגליתבמסגרת הפרוייקט של Add-Vantage עם עמותת “עדן”.

 יכולתה לשנות את קולה ולייצר שתי דמויות שונות הרשימה אותנו מההתחלה. שילוב יכולותיה, ביחד עם אישיותה הנעימה גרמה לנו להיות בטוחים כי אנו מעוניינים בהמשך העבודה איתה בפרוייקטים נוספים.

 שוחחנו עם ליאנה כדי ללמוד עוד קצת על הרקע שלה ולהכיר אותה טוב יותר:

 את דוברת אנגלית ברמת שפת – אם. האם גדלת בחו”ל?

כן, נולדתי בקנדה וגדלתי שם כל חיי. 

מה למדת בקנדה לפני שבאת לישראל?

למדתי מוסיקה ופסיכולוגיה באוניברסיטה לקראת תואר בטיפול במוזיקה. במסגרת התואר התנסיתי בעבודה עם ילדים ונוער לפני שעליתי לארץ. אני מקווה להמשיך לעסוק בתחום בישראל, בהתאם לשיפור ברמת העברית שלי. 

אז איך מצאת את עצמך, לבסוף, בתחום כל כך שונה?

מצאתי את עצמי בתחום הקריינות במקרה. כעולה חדשה, חיפשתי עבודה באינטרנט ועניתי להצעת עבודה, שנראתה לי מעניינת ומהנה – מה שהתברר כנכון! לשמחתי, המעסיק הראשון שלי היה מרוצה מעבודתי והעניינים התגלגלו משם… 

מתי עלית לארץ, ולמה?

עליתי לארץ בינואר האחרון, כדי להיות עם שותפי לחיים, שהוא ישראלי. תכננו להיות כאן בחלק הזה של חיינו, בזמן שהוא לומד צילום. 

אמרי לנו – איך הייתה חווית הקריינות הראשונה שלך?

האמת היא שדי התרגשתי בדרך לאולפן. רציתי להכין את עצמי לביצוע מוצלח בלי לדעת למה לצפות. כשהגעתי לאולפן, זכיתי לקבלת פנים חמה מטכנאי ההקלטה. כשהיינו מוכנים להתחיל, נכנסתי אל תא ההקלטה עם בקבוק מים, וכשניתן החיוך מהטכנאי – יצאנו לדרך! הכל הלך חלק, הטכנאי היה ידידותי וסבלני. נהניתי לשחק שתי דמויות וקצת הופתעתי שסיימנו מהר כל כך. כעת אני ממתינה לפרויקט הבא. 

אני מודעת לחשיבות של קריינות באנגלית בהפקת חומרים שיווקיים או הדרכתיים, ולכן אני לוקחת את עבודת הקריינות ברצינות. 

ועכשיו למשהו מעניין יותר: כשתזמיני אורחים לארוחת ערב – מה תבשלי כדי להרשים אותם?

ובכן… אני טבעונית, דבר שלעתים מבלבל אנשים: “אז מה את אוכלת?! אוכל טבעוני יכול להיות טעים?” אז כדי לספק את הסקפטים, אני בדרך כלל מבשלת או אופה מאכלים שרוב האנשים חושבים שלא ניתן להכין – ועוד שיהיה טעים – ללא בשר, חלב או ביצים. הקינוחים הם החביבים עלי. הם מבלבלים את רוב האנשים – איך ניתן להכין פאי אגוזים וגלידת קוקוס עם שוקולד ללא חלב? אני שומרת את הסוד לעצמי J 

ספרי לנו על חוויה בלתי נשכחת, שחווית במסעותייך

אני חובבת מושבעת של טבע ואסטרונומיה – רעידות אדמה, הרי געש, ביולוגיה ימית, מערכת השמש ועוד. כשטיילתי בהוואי פגשתי באדם שהוביל אותי לשתי החוויות הטובות ביותר שהיו לי בתחומים אלה: ביקור בפסגת הר הגעש מאונה קאיה, שעליו מוצבים אחדים מהטלסקופים הגדולים והמדויקים בעולם; והטיול הלילי לשכבת הלבה הרותחת של הר הגעש קילואאה, המתפתלת וגועשת  אל האוקיינוס השקט. לילות אלה מילאו אותי בהשראה והותירו אותי נפעמת מול יפי היקום ומורכבותו. 

לסיום, אם היו לך עוד שישה חודשים לחיות – מה היית בוחרת לעשות בזמנך הנותר?

הייתי מוודאת שסילקתי את כל חובותיי ושיישרתי את הדורים עם כל מי שייתכן והיה בינינו מתח.

לאחר מכן הייתי מטיילת במקומות חדשים ומבלה עם האנשים שאני אוהבת, אולי אפילו עם כולם ביחד! כמובן שהייתי חוזרת גם למקומות הישנים והטובים, כמו הבקתה של משפחתי על גדות האגם בקנדה. כנראה שגם הייתי עושה הרבה מוסיקה בזמן הזה, אולי אפילו אלבום סיום, כמו ג’וני קאש. 

תודה רבה עבור זמנך, ליאנה.

אנו מקווים לעבוד איתך על פרויקטים נוספים בעתיד!