(28) 10 אתרי אינטרנט ללימוד אנגלית – חלק שני

10 אתרי אינטרנט ללימוד אנגלית – חלק שני

עשרה אתרי אינטרנט שיעזרו לכם לשפר את אוצר המילים שלכם באנגלית – חלק 2

 שיפור אוצר המילים באנגלית איננו משימה בלתי אפשרית, ואולי תתפלאו לגלות שניתן להנות בזמן שרוכשים ידיעות וכישורים חדשים בשפה האנגלית. לימוד האנגלית כבר מזמן איננו מוגבל לקריאה בספרי לימוד דוממים בין כתלי בית הספר, אלא הפך לחוויה אינטרקטיבית שכל אחד יכול להשתתף בה אם יש לו חיבור לאינטרנט. מלבד האפשרות להרשם לקורס ללימוד אנגלית באזורכם, ישנם גם פתרונות פשוטים יותר שתוכלו ליישם מהבית מבלי להוציא פרוטה מכיסכם.

 נרצה להציע לכם במאמר זה עשרה אתרים מצויינים לתרגול האנגלית שלכם, אך נקדים ונאמר: על מנת שתראו תוצאות בזמן הקרוב, עליכם להקדיש לכך זמן (כשעה עד שעתיים ביום לפחות) ומידה גבוהה של ריכוז. אם תעשו זאת, החומר שתלמדו יחלחל פנימה ויחקק בזכרונכם, בדיוק כפי שרציתם. בחרנו אתרים שלדעתנו יתאימו לאנשים ברמות שונות, כך שאם תתקשו באחד מהם, עיברו לבא — וודאי תמצאו בו תרגול המתאים לרמה בה אתם נמצאים כעת. יש לציין עם זאת שלימוד אנגלית באינטרנט הינו כלי מצוין לחיזוק השפה ולהעשרה בדרכים מהנות, אבל לרוב אינו יכול להחליף את מקומם של מורה לאנגלית או קורס באנגלית במסגרתו נעשית עבודה והדרכה באופן יותר אינטנסיבי.

להלן חלק שני של המאמר:

 4. מילה באנגלית ליום: http://www.merriam-webster.com/word-of-the-day/

אם אפשר ללמוד יותר מילים ביום –  מה טוב, אבל ביקור יומי באתר זה יבטיח לכם לימוד של מילה אחת ביום לפחות.

5. “המקרה עם הסרטנים” – משחק בילוש הומוריסטי :http://www.otterarchives.com/cotc.html

עוד דרך מומלצת ללמוד אנגלית היא דרך משחקי מחשב, שרובם ככולם, החל מממשק התפעול ועד לטקסט שמרצד על המסך, מתקשרים איתנו באנגלית. הלינק שלעיל יביא אתכם למשחק פלאש מרתק, חינמי לגמרי, שבו תהיו בלש פרטי בשם ניק באונטי אשר מנסה לפתור תעלומה מצמררת במיוחד. לא מדובר באנגלית למתחילים, במובן זה שהטקסט שנון ומשעשע ולא מזכיר טקסטים אחרים שבדרך כלל נתקלים בהם כשלומדים אנגלית. אל תחמיצו את המשחק הזה – כאן מחכה לכם הכיף האמיתי. לימוד אנגלית ברמת אינטיליגנציה גבוהה, כמו שמגיע לכם.

 6. מתי בפעם האחרונה הקשבתם למה שאתם שרים? http://www.elyrics.net

הגיע הזמן להפסיק לזמזם שירים ולהתחיל לשיר אותם כפי שהתכוון המשורר. כל שבוע הקדישו קצת זמן ולימדו את מילותיו של אחד השירים האהובים עליכם. עד מהרה תגלו כמה אוצר המילים שלכם התרחב מבלי ששמתם לזה לב!

 בקרוב נפרסם את חלקו השלישי והאחרון של המאמר.

 מירון אברמסון הינו מנכ”ל חברת Add-Vantage.  החברה עוסקת בליווי של אנשים ועסקים באינטראקציות עם חו”ל, ומציעה סדנאות קבוצתיות, ייעוץ אישי, ושירותים משלימים בתחום התקשורת העסקית הגלובלית.