(26) טיפים לגבי מתנות למפגש עסקי בסין

טיפים לגבי מתנות למפגש עסקי בסין

לבקשתכם, הכתבה הוחלפה בנושא אחר הקשור לסין:

איך יכול ארנב אחד לחזק את הקשרים העסקיים שלך בסין?

התשובה בתוקף עד ה-3.2.2011

ומה קורה ב 3.2.2011? העולם הסיני יחגוג את האירוע המשמעותי ביותר עבורו – מיליונים ברחבי העולם בסין, טייוואן, הונג-קונג, סינגפור ומקאו וגם בארצות אסיאתיות אחרות יחגגו את ראש השנה הסיני.

שפע הצלחה ומזל

ראש השנה הסיני נחשב ליום מיוחד השופע הצלחה ומזל. בתקופה זו מדליקים זיקוקים כדי להעיף לשמים את כל האנרגיות השליליות של השנה הקודמת ופותחים את כל החלונות והדלתות כדי שהאנרגיה השלילית תצא ותפנה מקום לאנרגיה חיובית.

הטקסים במהלך החג עשירים בסמלים מסורתיים מהתרבות הסינית ומתבטאים בארועים, חגיגות, מתנות וברכות.

השנה הסינית מתחילה סמוך לחודש פברואר, תחילת האביב ומסמלת התחדשות ופריחה. ראש השנה הסיני חל מידי שנה בין אמצע ינואר לאמצע פברואר. הסיבה שהתאריך בו חל החג משתנה היא שלוח השנה הסיני מורכב משילוב של תנועת השמש ותנועת הירח.  כל שנה נוצר פער של כמה ימים בין שני הלוחות ובשל כך גם מוסיפים הסינים, אחת לשבע שנים, חודש נוסף.

2011 – שנת הארנב

גלגל המזלות הסיני מורכב מ 12 שנים, כל שנה מיוצגת על ידי חיה אחרת. מוטיבים של החיות האלו מלווים את השנה – בקישוטים, במתנות ובכרטיסי ברכה.

את השנה הסינית החדשה הקרובה מסמל הארנב. לאחר שנת הנמר העוצמתיתוהאנרגתית מגיעה שנת הארנב השקטה והנעימה, שנה בה דברים ילכו הרבה יותר בקלות.

ראש השנה הסיני זו ההזדמנות העיסקית שלך.

העובדה שהוא לא נחגג כאן בישראל כמו ראש השנה היהודי, או כמו ראש השנה הנוצרי (הסילבסטר) לא מקטינה כלל מחשיבותו בעולם העסקים בסין.

למה ראש השנה הסיני צריך לעניין אותך?

בתקשורת בינתרבותית הפרטים הקטנים יכולים להיות קריטיים. ראש השנה הסיני הוא החג המשמעותי והחשוב ביותר בעולם האסיאתי. אתם אומרים לעצמכם “יופי, מה לי ולחג הזה?”

1. מדובר על למעלה ממיליארד איש שעבורם זהו האירוע המרכזי ביותר בכל השנה.
2. סין, טאיוון, הונג קונג, סינגפור הן מעצמות מובילות ומשפיעות על הכלכלה העולמית.

מכאן נובעת מסקנה לוגית פשוטה – אם יש לכם קשרים עסקיים עם העולם האסיאתי, אתם חייבים להתייחס בכבוד, הערכה ומתן תשומת לב לראש השנה הסיני.

אז מה אפשר לעשות?

עכשיו התחלת לקמט את המצח בדאגה קלה ולחשוב “איך אפשר לתת תשומת לב מתאימה לחג הזה, מה מקובל אצלם, אחרי הכל המנהגים שלהם כל כך שונים?”

טוב, אז אם כבר שאלת, יש לי רעיון בשבילך… שלח כרטיס ברכה מעוצב לכבוד השנה החדשה, כרטיס ברכה בדואר או במייל לכבוד שנת הארנב. זוהי דרך מאוד קלה ופשוטה עבורך.

בהצלחה.

חברת Add-Vantage מעבירה סדנאות והרצאות הקשורות לעבודה מול סין ותרבויות אחרות.