(25.5) כלים ברשת לבניית מצגת עסקית מנצחת – חלק ראשון

כלים ברשת לבניית מצגת עסקית מנצחת – חלק ראשון

כלים ברשת שיעזרו לכם לבנות מצגת עסקית מנצחת

אם אתם בונים מצגת עסקית בוודאי תשמחו לגלות כי ברשת קיימים כלים רבים היכולים לתרום למידת המקצועיות של המצגת שלכם ולרמת העניין שהיא תעורר בקרב קהל הצופים, לדוגמא תמונות או קטעי אודיו. אמצעים ויזואליים וקוליים הם ליבה של תקשורת עסקית בימינו וכדאי לנצל את הכוח שלהם בהעברת מסרים שיווקיים.  

במאמר זה נציג בפניכם מספר כלים שימושיים זמינים ברשת שיעזרו לכם בבניית מצגת שיווקית מבלי השקעה כספית רבה .

אתרי תמונות ברשת- תמונה שווה יותר מ-1000 מילים ולפעמים עולה פחות מדולר

תמונות הן דרך מצוינת להוסיף עניין וגירוי למצגת. בעזרת תמונות אפשר להמחיש את מה שנאמר בעל פה, לעורר אסוציאציות רצויות ולשחק עם המחשבה והדמיון של המאזינים שלכם. אם לא תצליחו למצוא תמונה הממחישה בדיוק את מה שאתם מתארים, נסו לחשוב כיצד להשתמש בתמונות בלתי צפויות כדי לעורר הפתעה בקרב הצופים במצגת.

תגלו מהר מאד כי הרשת מוצפת באתרים לשיתוף תמונות. עם זאת, רוב התמונות מוגנות בזכויות יוצרים. דוגמא אחת לאתר המציע חלק מהתמונות לשימוש בחינם הוא: http://www.morguefile.com/

פרט לכך קיימים אתרים נוספים המציעים מבחר עצום של תמונות ואפילו תמונות מקצועיות בעלות נמוכה הנעה בסביבות דולר לתמונה:  

http://www.sxc.hu

http://www.istockphoto.com/

http://www.dreamstime.com/

כמו כן אפשר גם לשחק עם הרקע של המצגת ולהתאימו לנושא. לא חייבם להסתפק במאגר המגיע עם תוכנת הפאורפוינט, אפשר בהחלט גם להיעזר בתבניות מאתרים חיצוניים, לדוגמא באתר הבא http://powerbacks.com/

שדרגו מצגת עסקית בעזרת קטעי אודיו

קול יכול להוסיף המון למצגת ולהפוך אותה לייחודית. במידה ואין לכם תקציב לקריינות באנגליתאו בשפות אחרות, באתר הבא תוכלו למצוא קטעי סאונד וקטעים מוזיקליים בחינם שניתן להוסיף אותם למצגת פאוורפוינט:

 http://www.brainybetty.com/soundsforpowerpoint.htm

בלינק הבא http://audiojungle.net/  תוכלו למצוא מגוון של קבצי מוזיקה להורדה. במקרה זה תצטרכו להשקיע כמה דולרים אבל אם מדובר במצגת שתשמש אתכם לסגירת עסקה חשובה או שבכוונתכם להציגה יותר מפעם אחת,  אז ההשקעה יכולה בהחלט להשתלם.

המשך הכתבה בחלק השני שיפורסם בקרוב.

מירון אברמסון הינו מנכ”ל חברת Add-Vantage.  החברה עוסקת בליווי של אנשים ועסקים באינטראקציות עם חו”ל, ומציעה סדנאות קבוצתיות, ייעוץ אישי, ושירותים משלימים בתחום של אנגלית עסקית ותקשורת עסקית גלובלית.