(24) 10 אתרי אינטרנט ללימוד אנגלית – חלק ראשון

10 אתרי אינטרנט ללימוד אנגלית – חלק ראשון

שיפור אוצר המילים באנגלית איננו משימה בלתי אפשרית, ואולי תתפלאו לגלות שניתן להנות בזמן שרוכשים ידיעות וכישורים חדשים בשפה האנגלית. לימוד האנגלית כבר מזמן איננו מוגבל לקריאה בספרי לימוד דוממים בין כתלי בית הספר, אלא הפך לחוויה אינטרקטיבית שכל אחד יכול להשתתף בה אם יש לו חיבור לאינטרנט. מלבד האפשרות להרשם לקורס ללימוד אנגלית באזורכם, ישנם גם פתרונות פשוטים יותר שתוכלו ליישם מהבית מבלי להוציא פרוטה מכיסכם.

 נרצה להציע לכם במאמר זה עשרה אתרים מצויינים לתרגול האנגלית שלכם, אך נקדים ונאמר: על מנת שתראו תוצאות בזמן הקרוב, עליכם להקדיש לכך זמן (כשעה עד שעתיים ביום לפחות) ומידה גבוהה של ריכוז. אם תעשו זאת, החומר שתלמדו יחלחל פנימה ויחקק בזכרונכם, בדיוק כפי שרציתם. בחרנו אתרים שלדעתנו יתאימו לאנשים ברמות שונות, כך שאם תתקשו באחד מהם, עיברו לבא — וודאי תמצאו בו תרגול המתאים לרמה בה אתם נמצאים כעת. יש לציין עם זאת שלימוד אנגלית באינטרנט הינו כלי מצוין לחיזוק השפה ולהעשרה בדרכים מהנות, אבל לרוב אינו יכול להחליף את מקומם של מורה לאנגלית או קורס באנגלית במסגרתו נעשית עבודה והדרכה באופן יותר אינטנסיבי.

 אזור הלימוד של אוניברסיטת אריזונה:.

 http://web2.uvcs.uvic.ca/elc/studyzone/index.htm

אל תתנו לשם “אוניברסיטה” להרתיע אתכם. מדובר באתר מצויין ובו תרגילים לאנשים ברמות אנגלית שונות: מתחילים, בינוניים מינוס, בינוניים, בינוניים פלוס ומתקדמים. בכל אחת מן הקטגוריות תוכלו למצוא תרגולים בדקדוק, קריאה, אוצר מילים ואפילו משחקים.

 2. הקשיבו לאנגלית! – הפודקאסט ללימוד אנגלית:

 http://www.listen-to-english.com/index.php?id=537 /

אחת הדרכים המומלצות ללמוד שפה היא להקשיב לה. באתר זה תוכלו ללחוץ על ““play בראש כל פוסט, להאזין למעין סיפור או חוות דעת של יוצר האתר, אך זאת תוך כדי קריאת הטקסט שהוא מקריא. בדרך זו אתם לא נזרקים היישר למים ונדרשים להבין הכל, אלא ביכולתכם לבדוק מילים חדשות במילון, לעצור את ההקלטה ולחזור עליה שוב ושוב. לקריין יש מבטא אנגלי חמוד, אבל אל תתנו לזה להניא אתכם מביקור באתר זה, המסייע ללומדי אנגלית רבים מכל רחבי העולם. ניתן גם להתעדכן בכל פעם שעולה פודקאסט חדש גם בפייסבוק ובטוויטר – מומלץ מאד.

3. ללמוד אנגלית בחסות המועצה הבריטית:

http://learnenglish.britishcouncil.org/en/big-city-small-world/series-1-episode-1-meeting-friends

 זהו אתר מעוצב להפליא המספק תרגולים מסוגים שונים ללומדי האנגלית. הלינק שבחרנו לקשר אליו כאן הוא הפרק הראשון בסדרת הקלטות נהדרת, המאפשרת להאזין לשיחות תוך כדי קריאת הטקסט כאשר לאחר מכן עוברים לשאלות (והבונוס הגדול הוא שאתם יכולים לבדוק את עצמכם בסוף). לפני שניגשים לטקסט, מומלץ לעבור על רשימת אוצר המילים, שמוגשת בצורת משחק התאמות. כיף גדול.

 המשך יבוא בחלק שני של המאמר. בהצלחה!

 מירון אברמסון הינו מנכ”ל חברת Add-Vantage.  החברה עוסקת בליווי של אנשים ועסקים באינטראקציות עם חו”ל, ומציעה סדנאות קבוצתיות, ייעוץ אישי, ושירותים משלימים בתחום התקשורת העסקית הגלובלית.