(13) הכנה לראיון עבודה באנגלית

הכנה לראיון עבודה באנגלית

 שלום,

בשל העובדה שעולמנו הפך להיות כפר גלובלי, משרות מסוימות (כן, גם בארץ…) דורשות ראיון קבלה באנגלית כאחד התנאים לקבלה לעבודה. אם התבקשתם לעבור ראיון שכזה, כדאי מאוד שתקראו את הכתבה הבאה…

 טיפים שיעזרו לכם לעבור את ראיון הקבלה באנגלית 

1. מרגע שנודע לכם על קיום ראיון העבודה באנגלית החלו ‘לצחצח’ את האנגלית באמצעות שיחה באנגלית עם דוברי אנגלית, האזנה לשידורי רדיו וטלוויזיה באנגלית וכו’.
2. קראו עיתונים באנגלית דוגמת ה- Jerusalem PostHerald Tribune ועוד.   
3. היעזרו בדובר אנגלית וקיימו סימולציה של הראיון באנגלית.
4. הכינו תשובות באנגלית לשאלות נפוצות בראיונות עבודה. לדוגמה:

Why would you like to work for our company?
I would like to work for your company because I think your products are superior and I believe this is the right place for me.

5. תרגמו את קורות החיים שלכם לאנגלית בכדי שתוכלו להציג קורות חיים באנגלית בפני המראיין וכדי שתוכלו לדלות מהם מונחים רלבנטיים. מומלץ להיעזר במתרגם מקצועי לצורך התרגום על מנת שלא יהיו טעויות ושהאנגלית תהיה קולחת וברמה נאותה.
6. בקרו באתר האינטרנט באנגלית של החברה שבה אתם עומדים להתראיין על מנת לדלות משם מונחים רלבנטיים כך שהמראיין שלכם יוכל להתרשם מרמת הידע שלכם בתחום.
7. הכינו רשימה של ביטויי מפתח שאותם תרצו לשלב בשיחה ושננו אותה. הרשימה יכולה לכלול ביטויים דוגמת:

I believe that…
My previous experience includes…
My previous employer was…
In my opinion…
My motto is…

 בכל מקרה זכרו שראיון הוא ראיון, ובדומה לראיונות עבודה בעברית, גם בראיון עבודה באנגלית יש חשיבות לדברים נוספים מלבד שימוש נכון בשפה. הקפידו על שפת גוף נכונה, על נימוסים, על לבוש הולם וכו’.      

 בהצלחה!!!

 מירון אברמסון

Add-Vantage, תקשורת עסקית גלובלית

www.addvantage1.info